تبلیغات
هنر به مثابه پیشه ، طراحی صنعتی - سوپراسپرت لامبورگینی
ویلیام جیمز می­گوید : بزرگترین اکتشاف نسل من این است که انسان میتواند با تغییر باورهای خود، زندگی را تغییر دهد.

سوپراسپرت لامبورگینی

شنبه 17 مهر 1389 01:30 ب.ظ

نویسنده : دوگاهه
ارسال شده در: طراحی خودرو ،

نمایشگاه خودرو پاریس از شنبه دهم مهرماه آغاز به كار كرده و تا یكشنبه 25ام همین ماه ادامه خواهد داشت. یكی از نمونه‌های فوق‌العاده ارائه شده در این نمایشگاه لامبورگینی Sesto Elemento نمونه مفهومی سوپر اسپرت لامبورگینی با وزن تنها 999 كیلوگرم است كه یكی از سبك‌ترین خودروهای سوپر اسپرت جهان به‌شمار می‌رود.

لامبورگینی Sesto Elemento

 

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید     ....     ایران ما زیباست.

 

لامبورگینی Sesto Elemento

 نام این خودرو با بدنه تمام كربنی از كربن، عنصر ششم جدول تناوبی گرفته شده است. وزن 999 كیلوگرمی این اتومبیل شامل وزن موتور 10 سیلندر این اتومبیل و چرخ‌های آن نیز می‌باشد. برای كاهش وزن این اتومبیل قطعات فلزی نیز اغلب از آلومینیوم تهیه شده‌اند.

لامبورگینی Sesto Elemento

كاهش وزن باعث می‌شود این اتومبیل مصرف پایین‌تر و انتشار گازهای گلخانه‌ای كمتری داشته باشد. لامبورگینی تلاش كرده با كاهش وزن اتومبیل‌های جدید ساخت این شركت مانند گالاردو و این نمونه مفهومی تازه بهره‌وری خودروهای اسپرت را به شیوه متفاوتی بالا ببرد.

لامبورگینی Sesto Elemento

قدرت موتور این اتومبیل 570 اسب‌بخار است و تنها 2.5 ثانیه طول می‌كشد تا خودرو از صفر به سرعت 100 كیلومتر‌در‌ساعت برسد. شتاب اولیه این اتومبیل با Gallardo Superleggera ساخت همین شركت برابر است. حداكثر سرعت این خودروی مفهومی 300 كیلومتر‌بر‌ساعت پیش‌بینی شده است.

لامبورگینی Sesto Elemento

همان‌طور كه از لامبورگینی انتظار می‌رود این خودرو ظاهری كاملا آیرودینامیك دارد. طراحی خاص بخش های جلوی اتومبیل علاوه بر اینكه به مقاومت اجزای آن كمك می‌كند، راه را برای ورود مستقیم هوا به رادیاتور و محل قرار گرفتن ترمزها هموار خواهد كرد. دو مثلث مجزای قرمز‌رنگ كه درست زیر شیشه جلوی اتومبیل تعبیه شده‌اند، باز خواهند شد و توسط آنها هوای خنك جریان پیدا خواهد كرد.

لامبورگینی Sesto Elemento

در طراحی قسمت‌های داخلی شرایط ارگونومی و سادگی در كنار حفظ استانداردها لحاظ شده است. به عنوان مثال ارتفاع فرمان و فاصله آن از راننده را می‌توان تغییر داد و طول پدال‌ها را نیز مطابق نیاز تنظیم كرد. تنها سه كلید پیزوالكتریك برای هدایت این اتومبیل در نظر گرفته شده‌اند كه برای روشن كردن موتور، انتخاب دنده عقب و روشن كردن چراغ‌ها استفاده خواهند شد.

لامبورگینی Sesto Elemento

استفان ویكلمان، مدیر عامل این شركت می‌گوید: «لامبورگینی Sesto Elemento آینه تمام‌نمای اتومبیل‌های سوپر اسپورت آینده است. وزن اندك آن در كنار هماهنگی اجزا و طراحی فوق‌العاده می‌تواند اتومبیل‌رانی را به تفریحی فوق‌العاده تبدیل كند. ما در ساخت آن از تمامی فناوری‌های رقابتی كه در اختیار داشتیم بهره گرفته‌ایم».

لامبورگینی Sesto Elemento

«توانایی‌های این شركت در فناوری فیبرهای كربنی در كنار استفاده از تجارب آئودی در تولید اتومبیل‌هایی با وزن پایین باعث شد این اتومبیل سوپر اسپرت طراحی شود. مطمئنا كاهش وزن اتومبیل‌ها در كنار بهبود عملكرد حركتی آنها و كاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای بخشی از آینده اتومبیل‌‌های اسپرت خواهد بود. ما برای تولید اتومبیل‌های آینده تجارب فعلی و تمام توان فناوری لامبورگینی را به كار خواهیم گرفت و مطمئنا در تمامی نمونه‌های آینده رد‌پایی از Sesto Elemento وجود خواهد داشت».

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -محصولات ویژه

|

کد قفل کردن راست کلیک

Code center