تبلیغات
هنر به مثابه پیشه ، طراحی صنعتی - خودرو هیبرید = اسب بخار + وات
ویلیام جیمز می­گوید : بزرگترین اکتشاف نسل من این است که انسان میتواند با تغییر باورهای خود، زندگی را تغییر دهد.

خودرو هیبرید = اسب بخار + وات

شنبه 23 آبان 1394 10:43 ق.ظ

نویسنده : دوگاهه
ارسال شده در: خودرو سبز ،

امروزه با توجه به آلودگی های ناشی از خودروها و محدودیتهای سوخت فسیلی، کارخانه های خودروسازی گام مهمی در مقابله با این امر برداشته اند که از جمله آنها میتوان به خودروهای هیبریدی ، موتورهای با پاشش مستقیم بنزینی ،(Fuel Cell)  فناوری پیل سوختی ،اشاره کرد. خودروهای دو گانه سوز HCCI موتورهای با بازده بالا، آلایندگی کم، مسافت قابل پیمایش بالا، ایمنی مطلوب و قیمت قابل رقابت با خودروهای متداول از جمله ویژگیهای حائز اهمیت برای خودروهای هیبریدی است. بسیاری از خودروسازان بزرگ مبادرت به تولید این خودروها در سطحی گسترده نموده اند

تعریف خودرو هیبرید : بطور کلی تمام وسایل نقلیه ای که از ادغام دو و یا چند پیشرانه انتقال نیرو که بطور مستقیم و یا غیر مستقیم به سیستم انتقال قدرت وابسته هستند را هیبریدی گوییم . البته بیشتر خودروهای هیبریدی تولید شده تاکنون از نوع بنزینی - الکتریکی هستند ولی خودروهای هیبریدی از نوع دیزل – الکتریکی ویا بیودیزل – الکتریکی و ...  نیز موجود میباشند.

خودروهای هیبریدی موجود ، اكثرا  نوع تعمیم یافته خودروهای احتراق داخلی و برقی می باشند که معایب خودروهای برقی و خودروهای احتراق داخلی تا حد زیادی در آنها برطرف گردیده است . درحقیقت یک خودروی هیبریدی بنزینی – الکتریکی ترکیبی از این دو پیشرانه است  که به نوعی میتوانند  مکمل همدیگر باشند.

جهت دانلود فایل مقاله خودرو هیبرید ، اینجا کلیک کنید

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خودرو سبز ، خودروهای هیبرید ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 24 آبان 1394 08:16 ق.ظمحصولات ویژه

|

کد قفل کردن راست کلیک

Code center